جیانی اینفانتینو
جیانی اینفانتینو
اینفانتینو: آینده جام جهانی مشخص نیست، باید منتظر ماند و دید/ میزبانی اشتراکی هنوز قطعی نیست
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال معتقد است که قطری‌ها میزبانی موفقی از جام جهانی ۲۰۲۲ انجام خواهند داشت و اینکه آینده مهمترین تورنمنت دنیای فوتبال هنوز مشخص نیست.
جانی اینفانتینو می‌گوید انتظار دارد که قطری‌ها میزبانی شایسته‌ای از جام جهانی ۲۰۲۲ انجام دهند. رئیس ۴۶ ساله فیفا که سفری به دوحه قطر داشته تا در یک نشست با حضور مسئولان اجرایی فوتبال این کشور شرکت کند، درباره تورنمنتی که ۵ سال دیگر قرار است برای اولین بار در خاور میانه برگزار شود، گفت: مهم نیست که در آن دوره از جام جهانی چه اتفاقی رخ می‌دهد. جام جهانی ۲۰۲۲ میراثی ماندگار برجای خواهد گذاشت چون این اولین دوره از جام جهانی است که در خاور میانه برگزار می‌شود. این اولین بار است که جام جهانی به میزبانی یک کشور عربی برگزار می‌شود و دانستن این موضوع مهم است که ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که باید به حق همه احترام بگذاریم. همچنین این جام جهانی از آن جهت که در زمانی متفاوت برگزار می‌شود، تجربه‌ای متفاوت و بی‌نظیر را رقم خواهد زد.
وی افزود: اینکه آینده جام جهانی چگونه خواهد بود را باید منتظر ماند و دید. ما نمی‌دانیم که آیا دوره‌های بعدی جام جهانی توسط یک کشور یا دو کشور میزبانی خواهد شد،‌ پس گذر زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد. به هر حال ما خیلی منتظر فرا رسیدن جام جهانی قطر هستیم چون باور داریم که این یک تورنمنت واقعا خاص خواهد شد.
به باور اینفانتینو یکی از نکات مثبت میزبانی قطری‌ها نزدیک بودن استادیوم‌های محل بازی‌هاست که شرایط خاصی را برای تماشاگران به وجود خواهد آورد.
او عنوان کرد: ما می‌دانیم که استادیوم‌ها در قطر به یکدیگر بسیار نزدیک هستند و دورترین استادیوم‌ها هم بیشتر از ۶۰ کیلومتر فاصله ندارند که این شرایطی خاص است. معمولاً در کشورهای دیگر میان شهرهای میزبان مسافت‌هایی سه چهار ساعته است اما در جام جهانی ۲۰۲۲ بازی‌ها درکشوری برگزار می‌شوند که وسعت یک شهر را دارند و مردم هم از این شرایط ویژه لذت خواهند برد.
عبارات کليدی: جیانی اینفانتینو، جام جهانی، رییس فیفا
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۴۵۴۱۵
انتشار: جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
ساعت: ۱۲:۵۱
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰