غلامحسین اسماعیلی
غلامحسین اسماعیلی
اسماعیلی: پیامک‌های مربوط به حجاب حداقل وظیفه ناجا بود/ حکم جلب و ممنوع‌الورودی و خروجی مهناز افشار مطرح نیست
سخنگوی قوه قضائیه گفت: فروشگاه‌ها رعایت شأن ماه رمضان را حفظ کنند و همه بدانند تظاهر به امر روزه‌خواری تظاهر به فعل حرام است و نیروی انتظامی باید به وظیفه خود عمل کند.
غلامحسین اسماعیلی در دومین نشست خبری خود با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: به مناسبت حلول این ماه ابتدا دو توصیه حقوقی از باب رعایت حرمت این ماه شریف دارم.
وی ادامه داد: توصیه اول به کلیه شهروندان این است که حرمت ماه رمضان را نگه داریم و افرادی که از روزه گرفتن معذور هستند احترام این ماه و روزه‌داران را نگاه دارند و از تظاهر به روزه‌خواری پرهیز کنند.
وی افزود: همچنین فروشگاه‌ها باید رعایت شأن این ماه را حفظ کنند و همه بدانند تظاهر به امر روزه‌خواری تظاهر به فعل حرام است و نیروی انتظامی باید به وظیفه خود عمل کند.
سخنگوی دستگاه قضا گفت: توصیه دوم توصیه به بانوان برای رعایت بیش از پیش حجاب اسلامی است و خوب است که بدانیم به موجب تبصره ماده ٦٣٨ قانون مجازات اسلامی عدم رعایت حجاب جرم شناخته شده است. خواهران محترم عفت و آقایان نگاه را از نامحرم محفوظ بدارند.
اسماعیلی گفت: محور دیگری که در آغاز باید خدمت شما و مردم از حوزه فعالیت نظارت و دادگستری ایران گزارش کنم این است که ما این افتخار داریم که در سال ٨٣ آیت‌الله شاهرودی بخشنامه‌ای را برای رعایت حقوق شهروندی ابلاغ کردند و در ظرف زمانی کوتاه به قانون بدل شد. امروز قوه قضاییه هم به موجب اقدام خودش و قانون مصوب و هم با دستورالعمل قانونی متولی نظارت بر حقوق شهروندی است و افتخار دارد بدون هیاهو این مسئولیت قانونی را به خوبی انجام داده است.
وی ادامه داد: ما هفت هزار و ١٦ مورد بازرسی صورت دادیم و در مجموعه بازرسی‌های ما در این حجم گسترده تنها با دو مورد نقض مواجه شدیم. همچنین ١٦٨ مورد از کسانیکه در این حوزه عهده‌دار مسئولیت بودند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
اسماعیلی افزود: در دوره جدید مسئولیت قوه قضاییه اولین جلسه هیات مرکزی نظارت بر حقوق شهروندی در محضر رییس قوه برگزار خواهد شد و برای سال جاری با هدف تکریم شهروندان برنامه کاری جدیدی عملیاتی خواهد شد.
سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: از موضوعات مهمی که امروز هم‌وطنان عزیر و جامعه با آن درگیر هستند گرانی ارزاق و کالاهای اساسی است، در ماه مبارک همیشه به این مهم توجه شده ارزاق عمومی دارای ثبات باشد.

اولویت سفرر یاست قوه قضائیه به استان‌های محروم کشور است
وی افزود: در جلسه روز گذشته نظارت حقوق شهروندی قرار شد علاوه بر کنترل قیمت، با گران‌فروشی برخورد شود .
اسماعیلی بیان کرد: اگر امروز در برخی از سخنان صحبت از کوپنی شدن می‌آید بهتر است از گران‌فروشی جلوگیری و نظارت بر قیمت‌ها صورت گیرد که برای این کار ما آمادگی کامل داریم دولت را در انجام وظیفه کمک کنیم، اما توجه داشته باشید اگر در وظایف کوتاهی کردند، باید در برابر مردم و قانون پاسخگو باشند.
وی درخصوص سفر ریاست قوه قضائیه به استان‌های کشور بیان کرد: اولویت سفرر یاست قوه قضائیه به استان‌های محروم کشور است، همانطور که مشاهده کردید ایشان به استان‌های سیل زده سفر کردند.
سخنگوی قوه قضائیه گفت: سفر استان سیستان و بلوچستان در واقع سفر به یک استان محروم بود ،مقرر شد ۸۰ میلیارد تومان معادل ۸۰۰ میلیارد ریال به این استان کمک شود.

انتصاب‌های جدید در  قوه قضائیه
 وی درباره انتصاب‌های جدید در  قوه  قضائیه بیان کرد: مسجدی به عنوان رئیس  سازمان پزشکی‌قانونی و بهادر به عنوان رئیس مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه منصوب شدند، که هر دو جوان و آینده‌دار کشور هستند.
وی تاکید کرد هر دو از چهره‌های جوان هستند و این اثبات می‌کند که جوان‌گرایی مد نظر مقام معظم رهبری صورت گرفته است.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه برخی لوایح قضایی مانند لایحه تجارت تعیین تکلیف نشده‌اند، گفت: دستگاه قضا لوایح لازم را تهیه و تدوین کرده و از طریق دولت به مجلس ارسال کرده اما روند طولانی، تصویب این لوایح را با تاخیر مواجه کرده ولی خوشبختانه در دور جدید با دیدار اعضای کمیسیون حقوقی با رییس قوه تسریع این لوایح در دستور کار قرار گرفته و کمیسیون قضایی مجلس با استناد به دستور رهبری به کمک به دستگاه فضا اهتمام ویژه‌ای دارد و ظرف یکماه گذشته ٦ آیین نامه تصویب و ابلاغ شده است.

کسانی که مخاطب گسترده دارند نباید همزبان دشمن شوند
وی در خصوص حواشی پیرامون توییت یک سلبریتی گفت: لازم است به همه شهروندان توصیه کنم در اظهارنظر هم قوانین کشور و هم موازین شرعی را حفظ کنند. پذیرفته نیست کسانی که مخاطب گسترده دارند همزبان دشمن شوند، دستگاه قضا به اعمال مجرمانه ورود می‌کند. در این مورد یکی از شهروندان اعلام شکایت کردند و پرونده تشکیل شده و مدعی‌العموم هم به دلیل محتوای غیرقانونی ورود کرده و پرونده در حال بررسی است.

حکم جلب و ممنوع‌الورودی و خروجی مهناز افشار مطرح نیست
اسماعیلی گفت: فرد مورد نظر در خارج از کشور است و حکم جلب و ممنوع‌الورودی و خروجی مطرح نیست. احضار هم به لحاظ حضور در خارج از کشور عملیاتی نشده است.

پیامک‌های مربوط به حجاب حداقل وظیفه ناجا بود
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص پیامک‌های ارسالی به افرادی مبنی بر عدم رعایت حجاب گفت: وظیفه نیروی انتظامی در مقابله با عدم رعایت حجاب مشهود است و وظیفه دارند با این موارد برخورد کنند. این پیامک هم حداقل وظیفه ناجا است. ما اقدام ناجا را منطبق بر قانون می‌دانیم.

قریب به اتفاق بازداشتی‌های روز کارگر  معلم آزاد شده‌اند
اسماعیلی در خصوص کارگران و معلمان بازداشتی هم گفت: برابر گزارش نیروی انتظامی تجمع فاقد مجوز قانونی بود. انتظار ما از نمایندگان این است که از قانون حمایت کنند. اگر شورای تامین مجوز بدهد تجمع‌کنندگان تحت حمایت نیروی انتظامی هستند.
سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: علاوه بر آن در گزارش نیروی انتظامی عنوان شده بود که برخی افراد اقدام به اخلال نظم عمومی کرده بودند و این افراد براساس حکم بازداشت شدند و البته قریب به اتفاق افراد آزاد شده‌اند و آنهایی که قرار تامین برایشان صادر شده اگر قرار را تودیع کنند، آزاد خواهند شد و پرونده روند قانونی را طی خواهد کرد.

در ارتباط با تبادل زندانیان مذاکره‌ای با قوه قضاییه انجام نشده است
اسماعیلی  در پاسخ به این سوال که وزارت خارجه در رابطه با تبادل زندانیان انجام داده و آخرین خبر از پرونده نازنین زاغری گفت: در ارتباط با موضوع زندانیان باید به این نکته اشاره کنم که قوه قضاییه یک قوه مستقل است و امور قضایی من جمله مسئله زندانیان متولی و متکفل آن قوه قضاییه است و در دوره جدید که از حدود ۲ ماه قبل آغاز شده در ارتباط با تبادل زندانیان مذاکره‌ای با قوه قضاییه انجام نشده است.

آخرین وضعیت پرونده زاغری
وی ادامه داد :سابقه قبل از آن را من ندارم که آیا مذاکره‌ای انجام شده است یا خیر. در صورتیکه ضوابط و مقررات ایجاب نماید و مراجع ذیربط تصمیمی بگیرند، قوه قضاییه همکاری لازم را خواهند داشت و انتظارمان از همه عزیزان این است که در موضوعاتی که به قوه قضاییه بر می‌گردد اظهارنظر نکنند یا اظهارنظرشان بعد از هماهنگی با مسئولان قوه قضاییه باشد.
سخنگوی قوه قضائیه درباه پرنده نازنین زاغری عنوان کرد: در ارتباط با خانم زاغری ایشان پرونده دیگری دارند که آن پرونده مفتوح است به لحاظ اینکه در حال تحمل محکومیت قبلی است، پیرامون پرونده جدید ایشان تضییع حقوقی صورت نمی‌گیرد و بعد از تعیین تکلیف پرونده قبلی، پرونده جدید نیز بررسی می‌شود.

تائید نمی‌کنیم سن اعدامی‌های شیراز ۱۷ بوده است
وی درباه اعدام دو نوجوان در شیراز  که گفته می شود زیر سن قانونی و ۱۷ سال بوده‌اند، گفت: اطلاعاتی که نسبت به اعمال آنان داریم این است که آنان سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و اعمال شرورانه داشته‌اند. ما تائید نمی‌کنیم سن آن‌ها ۱۷ بوده است، بلکه بیشتر بوده، توجه فرمائید نوع جرم‌ها در سن و سال افرادی حدود ۱۷ سال نبوده مجامع دروغین مدعی حقوق، این سخنان را مطرح می‌کنند.

افراد بعد از دوران مسئولیت‌شان مبادرت به فرافکنی می‌کنند
اسماعیلی در پاسخ به سوالی در مورد اتهامی که سرافراز به نهادهای امنیتی زده‌ و اینکه آیا نهادی از ایشان شکایت کرده یا خیر، گفت: به موجب قانون ۶۰۶ قانون مجازات اسلامی هریک از مدیران نهادهای حاکمیتی که در محدوده مسئولیت خودشان متوجه وقوع جرمی شوند وظیفه دارند موضوع را به دادستان منعکس کنند.
سخنگوی قوه قضائیه افزود: گلایه‌ این است که افراد در مقطعی که خودشان مسئولیت دارند اگر ادعایشان درست باشد عمل نمی‌کنند و بعد از دوران مسئولیت مبادرت به فرافکنی می‌کنند.
وی خطاب به مسئولین گفت: من از همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی تقاضا می‌کنم هرگاه متوجه وقوع جرم شدند، حتماً با دلایل و مستندات به دادستان منعکس کنند و مطمئن باشند دادستان موضوع را پییگیری خواهد کرد.

شکایتی از سرافراز مطرح نشده است
اسماعیلی ادامه داد: در این مورد بگویم که وظیفه مقامات این نیست که لیست بزهکاران را در جیب خودشان بگذارند و باید به دادستان اطلاع دهند، ایشان اگر نسبت به ادعاهایی که مطرح کردند دلایلی دارند باید به دادستان اطلاع دهند و ما هم خواستیم از دادستان که اگر ایشان مستنداتی ارائه نکردند، از ایشان مطالبه کنند، در غیر این صورت این عمل مصداق تشویش اذهان عمومی است و باید با این جرم برخورد کرد. اگر دادستان متوجه شد که ادعای ایشان واقعیت ندارد، قوه قضائیه ورود خواهد کرد اما شکایتی از ایشان از سوی نهادی مطرح نشده است.

مطمئن هستیم که بابک زنجانی اموال زیادی را کتمان می‌کند
وی درباره پرونده بابک زنجانی گفت: اتفاق جدیدی رخ نداده، مدام ایشان ادعاهایی را در مورد اموال در داخل و خارج از کشور مطرح می‌کند، ما مطمئن هستیم که ایشان اموال زیادی را کتمان می‌کند جهت استیفای آن حتی در خارج از کشور اقداماتی انجام دادیم و تاکنون به نتیجه‌ای نرسیدیم اما چون اطمینان از این اموال داریم از تلاش خود دست بر نمی‌داریم و ایشان هم به مجازات اعمال خودش می‌رسد. وکیل ایشان هم حرف‌های موکل را می‌زند، وکلای محترم انتقال دهنده حرف‌های موکلان خود هستند.

انگیزه قتل طلبه همدانی در دست بررسی است
سخنگوی قوه قضائیه درباره قتل یک روحانی در همدان پاره‌ای از نوچه‌هایی آن فرد قاتل با انتشار فایل‌های تصویری تلاش کردند که بگویند این فرد جانش را در غیرت و تعصب خود داده است و آیا مستند و ادله‌ای بوده است که او تحت تأثیر توئیت مهناز افشار این اقدام را انجام داده است، بیان داشت: در ارتباط با این قتل هنوز تحقیقات مقدماتی آن به اتمام نرسیده اما آنچه که معلوم است این است که ارتکاب قتل با تصمیم بوده است و از قبل فرد مورد نظر خود را انتخاب کرده و ابزار و آلت قتاله را در اختیار داشته و به محل وقوع جنایت با انگیزه وقوع جرم وارد و این طلبه را شهید کرده است.
وی ادامه داد: انگیزه قتل در دست بررسی است، ما تا الان به اینکه یک سازمانی غیر از اراده و تصمیم خود قاتل باشد نرسیدیم، اما نمی‌شود متقن صحبت کرد تا تکمیل تحقیقات. در این ارتباط افرادی که مرتبط با ایشان بودند چه فرد دومی که در صحنه قتل، قاتل را همراهی می‌کرده و چه کسانی دیگر که با ایشان بودند الان دستگیر شده و در بازداشت هستند و تحقیقات با سرعت و قوّت در حال رسیدگی است.
سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: در رابطه با موضوع پیام‌ها و مطالب منتشر شده در فضای مجازی از ناحیه افرادی که به نوعی خود را حامی فرد جنایتکار می‌نامند و افرادی که مرتبط با این پرونده بوده‌اند، افرادی هستند که آنها را مرتبط با این قتل نمی‌دانیم و این موضوع برای ما احراز نشده است. برای اغلب این افراد وصف مجرمانه برابر قانون قائل هستیم و کسانی که تعقیب شدند کسانی بودند که محتوای مطالب منتشر شده از ناحیه آنها وصف مجرمانه داشتند و ارتباطی میان آنها برای ما احراز نشده است.

حکم پرونده‌ شهرام جزایری صادر شده است
اسماعیلی درباره پرونده شهرام جزایری عنوان کرد: حکم پرونده‌اش صادر شده است و به دادگاه بدوی هم فرستاده شده است و به محض مشخص شدن اعلام می شود

مدیران رسانه‌های منتشرکننده خبر سهمیه‌بندی بنزین را احضار کردیم
سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص شایعه سهمیه‌بندی بنزین گفت: موضوع سهمیه‌بندی بنزین موضوعی نیست که دستگاه قضایی بخواهد مداخله کند. خبری منتشر شد که فارغ از صحت و سقم آن این خبر را دو خبرگزاری کار کردند و اعلام شکایت شد و ما به دلیل التهاب ناشی از این خبر مدیران دو خبرگزاری را احضار کردیم و بازخواست شدند.

صدور قرار تامین برای یکی از مقام‌های وزارت نفت
وی افزود: این دو رسانه اعلام کردند این خبر از ناحیه مقام‌های وزارت نفت اعلام شده و فرد مورد نظر احضار شد و قبول کرد که خبر را داده و به جهت التهاب جامعه و کذب بودن خبر قرار تامین برای وی صادر شد و مقام بالادست وی نیز احضار شد و قوه فضاییه در این مورد وظیفه خود را به خوبی انجام داد. از رسانه‌ها رفع اتهام شد اما تا ریشه‌یابی نهایی کار پیش خواهد رفت.

کار در عرصه بین‌الملل سختی‌های خود را دارد
سخنگوی قوه قضاییه همچنین در خصوص اظهارات ادریس جزایری مبنی بر غیرقانونی بودن تحریم‌های ایران گفت: پیگیری نفس تعهدات در برجام بر عهده دولت و وزارت امور خارجه است و تصمیم‌گیری در قبال نقض برجام و اینکه چه تصمیمی باید گرفته شود، خارج از حوزه قوه قضاییه است اما ما در قوه پیرو دستور رهبری برای فعالیت در حوزه بین‌الملل در راستای دفاع از کشور و سایر آزادی‌خواهان جهان وظیفه فعالیت داریم و ستاد حقوق بشر با مکاتبات رسمی و از ناحیه دادستانی تلاش‌هایی در ارتباط احقاق با تمام حقوق در دستور کار قرار داده است و کار در عرصه بین‌الملل سختی‌های خود را هم دارد.

نگرانی امروز ما خروج سرمایه است
اسماعیلی در خصوص اینکه چند سال است که رهبری شعار سال را رونق تولید اعلام کردند، در رابطه با اقدامات قوه قضاییه برای امنیت اقتصادی گفت: مخاطب اصلی این موضوع دولت است اما ما هم از سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنیم به همین جهت هم در همه دادگستری‌ها ستاد حمایت ار اقتصاد مقاومتی تشکیل دادیم و اگر کارآفرینان نیازمند حمایت قضایی باشند، مورد حمایت قرار می‌گیرند. آنجایی که نیاز به دادگاه تخصصی بوده اعلام کردیم. نگرانی امروز ما خروج سرمایه است.

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده موسسات مالی غیرمجاز
اسماعیلی در رابطه با آخرین وضعیت موسسه کاسپین گفت: در خصوص موسسات مالی ما دو بخش را با هم پیش می‌بریم که یکی حمایت از مالباختگان و بازگشت سرمایه است و در موسسات مختلف اقدام شده و اکثر رقم‌ها برگشت داده شده و فقط رقم‌های درشت باقی مانده و در کنار این موضوع بحثی در خصوص اعمال مجرمانه مدیران را داریم که برای بخشی از حکم صادر شده و در مورد موسساتی همچون البرز ایرانیان دادرسی تمام شده و وکلای مدافع برای ارائه آخرین لایحه مهلت خواستند و با ارائه لوایح دادگاه تصمیم قانونی را اتخاذ خواهد کرد. باقی موسسات هم در دستور کار است اما در استرداد سپرده تنها قوه قضاییه تصمیم‌گیر نیست.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال ایلنا در خصوص آخرین وضعیت ١٢ پرونده شهرداری تهران که از سوی محمدعلی نجفی پیگیری می‌شد، گفت: وقتی اسم مطرح می‌شود، ما در بیان جزئیات معذوریت قانونی داریم اما این موارد بیشتر فضای خارج از پرونده است و اینجا از مقام‌ها و اصحاب رسانه خواهش می‌کنم اطلاع‌رسانی را به سخنگوی قوه قضاییه واگذار کنند چرا که اظهارنظرها منطبق بر واقعیت نیست. شکایت نیز نباید در رسانه مطرح شود. رهبری از قوه قضاییه خواسته بودند با فساد برخورد کند بدون توجه به این و آن و قوه قضائیه نیز همین کار را خواهد کرد و در نهایت هم همه باید به تصمیم قوه قضاییه گردن بدهیم.

در سیل اخیر برخی از این افراد مشهور آمدند مجوز گرفتند
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سوءاستفاده بعضی سلبریتی‌ها در مواقع سیل و زلزله و اعلام حساب از طرف آنان و اینکه برنامه قوه قضاییه چیست، گفت: در سیل اخیر برخی از این افراد مشهور آمدند مجوز گرفتند. ما مخالف فعالیت در فضای مجازی نیستیم، ما مخالف بی‌انضباطی و بی‌قانونی برخی هستیم و برای افرادی هم  در مسائل سیل پرونده‌هایی تشکیل شده که از تعداد آن پرونده‌ها خبر ندارم.
اسماعیلی ادامه داد: بررسی‌هایی توسط سازمان بازرسی کل کشور انجام شده اما این بررسی‌ها کامل و جامع نیست چه در موضوع سیل به لحاظ اینکه قرار بر این شد تمامی عوامل دخیل در این موضوع در سنوات مختلف مورد بررسی قرار گیرد، قرار نیست شهردار وقت یا قبل آن شهر مسئول باشد باید پیشینه آن بررسی شود که متولیان آن زمان چه کسانی بودند لذا گزارش تهیه شده گزارش جامعی نیست و دستور داده شده که بررسی‌های تکمیلی انجام گیرد و عوامل شناسایی شوند و بعد از شناسایی عوامل مقصر، چنانچه سازمان بازرسی اعلام کرد که جرمی از سوی این افراد صورت گرفته وظیفه دارد به دادستانی اعلام کند تا تحت تعقیب قرار گیرد. در مورد خصوصی‌سازی هم باز ما یک مشکل قانونی داریم و وقتی که به واگذاری سازمان خصوصی‌سازی اعتراض می‌شود، یک هیأت در آن سازمان مسئول بررسی است نه سازمان قضائی و بایستی هیأت داوری و نهایتاً بازرسی کل کشور به اعمال مجرمانه رسیدگی و به دادستانی اعلام کند.

وکلا باید مبالغ حق‌الوکاله را از طریق کارت خوان دریافت کنند
سخنگوی قوه قضائیه  درباره انحصار زدایی از بازار وکالت که رئیس قوه قضاییه گفته‌اند، گفت: در ارتباط با این موضوع ارزیابی‌ها متفاوت است. از یک طرف ادعا می‌شود تعداد وکلا کم است و مردم دسترسی به وکیل ندارند از طرفی هم جامعه وکلا می‌گویند بیکارند و درآمد مکفی ندارند، آنچه که لازم است فرهنگ استفاده از مشاور و وکیل حتی قبل از تشکیل پرونده قضایی است. ما در پرونده‌های قضایی از حضور وکلا استقبال می‌کنیم. همه ساله تعداد زیادی به آمار جامعه وکلای ما افزوده می‌شود در این جهت ما مساعدت لازم را داریم. ما موضوعاتی که از زبان مردم می‌شنویم که در یک پرونده ۱۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون، یک میلیارد کمتر یا بیشتر حق الوکاله از مردم گرفته می‌شود و بعضی هم می‌گویند که ۳۰ هزار تومان حق الوکاله دریافت کرده‌اند، ما خواهان توازن در این مورد هستیم و وکلا مبالغ را از طریق کارت خوان دریافت کنند.

رسیدگی به پرونده ثبت سفارش خودرو با سرعت بیشتری انجام می‌شود
وی در خصوص پرونده‌های ثبت سفارش خودرو و مشکلات مرتبط با آن هم بیان کرد: تأخیر در فرایند تکمیل تحقیقات این پرونده عواملی دارد که از جمله پیچیدگی این پرونده است به لحاظ اینکه از آغاز با یک عملیات متقلبانه شروع شد و یک دخل و تصرف در سیستم ثبت سفارش خودرو وجود داشت. از جمله این عوامل این بود که موضوع در گمرکات مختلف کشور پراکنده است. شرکت‌های متعددی در مورد واردات خودو نقش دارند، تأکید می‌کنیم که زمان رسیدگی به این پرونده با سرعت بیشتر انجام شود.

اگر مردم نقشی در وقوع جرم نداشته باشند مورد تعقیب قضایی قرار نمی‌گیرند
اسماعیلی در پاسخ به سوالی در خصوص پیامک‌های بی‌حجابی که برای رانندگان اسنپ اظهارداشت: احضار کردن ایرادی ندارد، اگر سرنشین خودرو مرتکب جرم شود، جرم متوجه وی است کما اینکه هر جرمی اگر در تاکسی اتفاق بیوفتد مانند کیف قاپی، فرد را می‌خواهند و سوال و جواب می‌کنند، مردم مطمئن باشند اگر نقشی در وقوع جرم نداشته باشند مورد تعقیب قضایی قرار نمیگیرند.
عبارات کليدی: غلامحسین اسماعیلی, قوه قضائیه, مهناز افشار, همدان, حجاب, کارگران, معلمان, نازنین زاغری, اعدام, محمد سرافراز, بابک زنجانی, شهرام جزایری, بنزین, سیل
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۷۹۵۱۹
انتشار: سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت: ۱۵:۵۳
منبع: ایلنا
کد توليد: ۸۸۸۸